Kristen Stewart
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kristen Stewart

KRİSTEN STEWART FAN AİLESİNE HOŞGELDİNİZ

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

"65 yaşında bile sahnede olacağım"

YazarMesaj
RoCk4eveR
Admin
Admin
RoCk4eveR

Kadın Akrep Mesaj Sayısı : 108
Rep : 0
Doğum tarihi : 20/11/96

"65 yaşında bile sahnede olacağım" Empty
MesajKonu: "65 yaşında bile sahnede olacağım"   "65 yaşında bile sahnede olacağım" EmptySalı Tem. 13, 2010 2:37 pm

Bengü, hiç çocuk doğurmayıp müzik yolunda ilerleyeceğini söyledi

Bengü ile Bebek Kırıntı’da buluştuk. Konuştuğumuz süre boyunca bir kelebek onu hiç yalnız bırakmadı. Omzuna, saçına, eline kondu. Üç gündür kelebeklerin peşinde olduğunu söyleyen Bengü, “Galiba güzel şeyler geliyor” diyor. Bengü sorularıma cevap verirken Ajda Pekkan geldi aklıma. Nedenmi? Ajda Pekkan’ın hırsı, enerjisi ve disiplinini gördümonda. İnce eleyip sık dokuyor ve sürekli çalışıyor. Böyle giderse önümüzdeki günlerde çok daha güzel albümlere imza atacak gibi geldi bana...

***Hiç düşünmüyorken bir anda single çıkardın...
Evet, bir anda oldu. Böreğimi alıp Şehrazat’ın yanına gittim, “Hadi eteğindeki taşları dök” dedim. Ve bu şarkıları dinletti bana. Bir an önce herkes tarafından dinlenmesi gerektiğini düşündüm. Bu iki şarkı beni kariyerimde çok başka yöne götürecek. Anlattıklarıyla, sözleriyle kendini bilen şarkılar. 30’lu yaşlara giren kadınların hislerini anlatıyor. Ben de o dönemden geçiyorumşu an. Çok fazla aşklameşkle işim yok, ama şarkılar bana çok güçlü geldi.

"ŞARKILAR LAYLAYLOM OLMAMALI"

***Şehrazat’la uyum sağladınız yani...
Onunla havalara uçuyorum, çünkü onunlayken tam istediğim yerdeyim. Hayat eller havaya şarkılarından ibaret değil. Yaz şarkısı da olsa bir şey anlatmalı. Lay lay lom olmamalı.

***Bu durumda her geçen gün sorumluluk daha da artıyor herhalde?
Gitgide beklentiler artıyor. İlk albümüm15 bin sattıysa son albümüm135 bin sattı. Büyük bir çıkış. Ve bu çıkış bir anda olmadı. Şarkıcı Bengü dışında, insanların sevdiği Bengü de var. Ve bence en büyük sorumluluk burada başlıyor.Mesela ‘İki Melek’ albümündeki başarıdan sonra daha da bir işkolik oldum. Şan derslerimi çoğalttım. Spora gidiyorum, anneme, babama, sevgilime duyduğum sorumluluktan öte, hayatın bana sunduğu bir güç ve sevgi var. Ve bunu kazanmak hiç kolay olmadı. O yüzden ona zarar gelmesin diye eskiden duyduğum sorumluluğun yüz katını duyuyorum. Gece dışarı bile çıkacaksam 20 kere düşünerek çıkıyorum.

***Sancılı bir durum değilmi?
Aslında evet. Bir genç kız için öyle. Ama yaptığım iş, herkesin becerebileceği bir şey olmadığı gibi, çok büyük sorumlulukları da var. Bana sunulan sevgiye, saygıya, alkışa ihanet etmemeyi çok iyi öğrendim. Belki de Ajda Pekkan gibi, hiç çocuk doğurmayıp müzik yolunda ilerleyeceğim.

"ÇATLAK BİR KADIN OLMADIM HİÇ"

***Ajda Pekkan bu konuda çok sertti ve tüm hayatını müziğe adadı.
O kadar sert olur muyum bilmiyorum. Biraz esneklik olabilir. O kadar mükemmel görünmek doğrumu bilmiyorum. Mesela ben çatlak bir kadın olmadım hiç. Aklıselim biriyim, ama ben de çocuk doğurmayıp, deliler gibi çalışıp 65 yaşında da sahnede olmayı hayal edebilirim. Ve anırım bu hırsla böyle olacak.

***Sahnene bu yüzden mi o kadar çok para harcıyorsun?
Evet orası benim evim. Ve her şey benim olmalı gibi hissettim. Önümüzdeki sene belki bir TIR’ım olacak. Güzel şeyler yapmaya başladık.

***Peki sonrasında eve gittiğinde adrenalin devam ediyor mu?
Devamlı sorguluyorsun, bazen moralim çok bozuk oluyor. Ama vokalistlik yaptığım dönemde ayaklarım şişene kadar çalıştığım günler, böyle bir sahnede olmayı hayal edişim geliyor aklıma. 25 kişilik bir ekiple çalışıyorum ve sonrasında kocaman bir Bengü ile iniyorum sahneden. Her şeyi sırtlamış, sırtından şıpır şıpır ter akan... “Bengü’nün sahnesi kötüydü” dedirtmemek için elinden geleni yapmaya çalışan küçük kız kocaman bir kız oluyor. Ve tek başına.

"İLK ÜÇTE OLMAK GÜZEL"

***Hande-Demet ikilisiyle bir daha söz dalaşına girmeyeceğini söylemiştin; verdiğin sözü tuttun...
Evet, ben tuttum da sence başkaları tuttu mu? Zaten kişisel olarak sorun yaşayan insanlar olamayız. Çünkü çok farklıyız. Bambaşka hayat tarzlarımız var. Ama tabii ki ilk üçte olmak her zaman hoşuma giden bir şey.

***Sonunda Demet ve Hande ile de barıştın...
Hande ile doğum günümde karşılaştık, sarıldık. Demet Akalın’a da ben mesaj attım. Zor günler geçiriyordu, ben de “Bir şeye ihtiyacın var mı? İyi misin?” diye mesaj attım. Öyle konuşmaya başladık.

***Albümlerini beğendin mi?
Hande’nin şarkılarının altyapısı ve çılgınlıkları hoşuma gidiyor. Yaptığı müzik şimdi çok güzel oldu. Sinan Akçıl’ın çok etkisi var. Aradaki geçiş dönemi iyi ki olmuş da böyle bir Hande ile karşılaştık. Demet’in albümünü de çok beğendim. Bence ikisi de süper.

"65 yaşında bile sahnede olacağım"
1 sayfadaki 1 sayfası